doktorneni_megvizsgal– Önök szexuális medicinát hirdetnek. Mire vállalkoznak tulajdonképpen, hiszen a szexualitás abszolút egyéni dolog, és partnerfüggő, hogy a másik fél elégedett-e partnere teljesítményével – kérdezzük az orvostól.
– A szexuális medicina az orvoslásnak olyan komplex területe, amely a szexuális működés zavaraival, illetve azok okaival foglalkozik.
Ebből következik, hogy többféle szakterület együttműködéséről van szó, az urológustól a nőgyógyászig, az ideggyógyásztól a pszichológusig, a kardiológustól a sebészig. A szexuális teljesítmény egyes betegségek következtében csökkenhet, sérülhet, ezen kívánunk segíteni – mondja az orvos.
– A szexuális zavarok kimondottan “férfibajok”?
– Nem, erről nincs szó. De a férfiak sokkal érzékenyebben reagálnak rá, gátlásosabbak, nehezen teszik meg a kezdő lépést a gyógyulás felé. Gyakran egy közönséges prosztatahibával is nehezen keresik fel a szakorvost, holott ma már különféle gyógymódok állnak rendelkezésre az esetleges rutin műtétig. Sokan nincsenek tisztában biológiai felépítésükkel, és a jelenleg elérhető terápiák világában is meglehetősen tájékozatlanok.
Az erektilis diszfunkció, amelyet a köznyelv merevedési zavarként emleget, önmagában nem betegség, nem szégyen, hanem orvosi kezelésre szoruló állapot.
Nálunk az ebben érintett férfiaknak csupán 10 százaléka fordul orvoshoz, holott ez a zavar csaknem minden esetben valamilyen betegséghez köthető, azzal függ össze, tehát azt kell kezelni. Ahhoz, hogy személyre szabott terápiát tudjon az orvos kialakítani, fel kell tárni a zavar hátterében lévő okokat.  Tovább a teljes cikkre